Death's domain
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Любима поредица

+14
Rimikari
Арвен
Nastee
Aurora Bolearis
IvanHelsing
ogunche
Freki
Лю
ali band
Grethor
angya
vboychev
ReaperGirl
Еск
18 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by Dermatek Пет Сеп 28, 2007 10:30 pm

Не е издавана, според слуховете из интернет от Вузев не можели да намерят преводач, който да се справи с шотландско-келтския диалект на Nac Mac Feegle. Ach, crivens! Smile Като се замисля, на български действително би загубило доста от чара си - ще трябва да се използва доста "селски" жаргон.

Dermatek

Брой мнения : 7
Registration date : 28.09.2007

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by Nastee Пет Сеп 28, 2007 10:33 pm

Не се бях сещал за това, но да - аз също се затруднявам. Иначе книгите са сравнително нови. Казвам сравнително. Wintersmith примерно, третата от поредицата е излязла преди Making Money и след Thud!
Nastee
Nastee

Брой мнения : 193
Registration date : 24.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Гад
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by A_D_P_10 Вто Окт 16, 2007 12:45 am

Както вече споменах , любимата ми поредица е тази за Ринсуинд , но искам да споделя нещо друго ( с риск някои от потребителите на форума да ми се нахвърлят с крясъци : "На кладата!" ; някои може и да преминат границата на добрия разум , крещейки : "Убийте това сексистко/фройдистко/шовинистко прасе ! ) ! Smile Razz Very Happy

Всички герои и поредици са адски забавни , невероятни и уникални ....(сигурно предчувствате голямото "НО" Very Happy ) ..... , НО ( Дааааа ! Няма да мине без него ! Laughing ) докато книгите от поредиците за Ринсуинд , Стражата и СМЪРТ ги чета на един дъх , тези от поредицата за Вещицитеееее ......... хм ....... голяяяяма мъка докато завърша някоя от книгите . Не ме разбирайте погрешно - книгите са си супер , всичко необходимо си имат : история , персонажи , хумор , ..... но някак си при книгите за тях винаги така се получава . Нещо подобно има и в другите поредици : в тази за СМЪРТ ако има нещо което да не ми харесва или по-скоро да ми харесва по-малко от останалото - това е всеобщата любимка Сюзън Shocked В книгите за Стражата пък незнайно защо отново съм настроен по-критично към героите с XX-хромозоми Very Happy Laughing ( сещате се кои Wink Smile Razz ) !

Нека боговете от Света на Диска ме закрилят от (оправданата) ярост на нежната половинка на форума Very Happy ( половинка?!?! та те са мнозинство Very Happy Razz ) !

П.П. Ако и боговете не ми помогнат , ще се обърна към "the one and only" Ал Бънди и неговата ВЕЛИКА организация : NO MA'AM ( National Organization of Men Against Amazonian Masterhood ) ! Smile
A_D_P_10
A_D_P_10

Брой мнения : 655
Age : 38
Localisation : Варна
Registration date : 08.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кирил
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by angya Вто Окт 16, 2007 6:48 pm

A_D_P_10 написа: В книгите за Стражата пък незнайно защо отново съм настроен по-критично към героите с XX-хромозоми Very Happy Laughing ( сещате се кои Wink Smile Razz ) !



Езвеняам са, ама нещо не ми чатка чаткалото закво стаа дума... Може и от него да е, може и от тва че туй тряаше да го уча тая година, пък още не съм си почнала учебниците... Знам ли. Тааа литъл експланейшън?
БТВ (не, не рекламирам тв програмата, благодаря много, ама щом я няам тука няа и да я рекламирам), защо ли надушвам че става дума за мене? Бъркам ли?
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by A_D_P_10 Вто Окт 16, 2007 10:38 pm

angya написа:
A_D_P_10 написа: В книгите за Стражата пък незнайно защо отново съм настроен по-критично към героите с XX-хромозоми Very Happy Laughing ( сещате се кои Wink Smile Razz ) !



Езвеняам са, ама нещо не ми чатка чаткалото закво стаа дума... Може и от него да е, може и от тва че туй тряаше да го уча тая година, пък още не съм си почнала учебниците... Знам ли. Тааа литъл експланейшън?
БТВ (не, не рекламирам тв програмата, благодаря много, ама щом я няам тука няа и да я рекламирам), защо ли надушвам че става дума за мене? Бъркам ли?

Като един същински върколак Razz , надуши правилната следа !
Структурата на ДНК на мъжа и жената се различава в последната двойка хромозоми , откъдето идва и формирането на половите белези . Та тази последна двойка хромозоми при жените е XX , а при мъжете е XY ! Та след този кратък урок по биология Razz , вече няма как да не разбереш кои персонажи от Стражата визирах . Smile Както и при другите поредици , отново женските герои Razz (колкото и странно да звучи едно такова определение за Веселка например ) .
A_D_P_10
A_D_P_10

Брой мнения : 655
Age : 38
Localisation : Варна
Registration date : 08.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кирил
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by angya Сря Окт 17, 2007 2:09 pm

Знаех си аз! Моя нос не е лъгал от години! Даже май никога...
И какъв им е проблема на женските персонажи?... Хич нямам намерение да се заяждам, само ми е интересно (:
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by A_D_P_10 Сря Окт 17, 2007 10:53 pm

И аз не съм сигурен защо ! Да кажа че не ми харесват , ще излъжа , тъй като едва ли има нещо от Света на Диска , което да не ми харесва ! И все пак ако в книгите има някой или нещо , което да ми харесва по-малко от останалото , винаги това са женските персонажи . Оттук идва и трудното прочитане на книгите от поредицата за Вещиците , тъй като там властва матриархата . Smile Very Happy Razz
A_D_P_10
A_D_P_10

Брой мнения : 655
Age : 38
Localisation : Варна
Registration date : 08.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кирил
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by Freki Вто Окт 23, 2007 2:11 pm

Е, спокойно, никой няма да ти се нахвърли с вили и лопати Smile
И мен Сюзън ме дразни и то не малко. И Веселка, примерно, не е толкова интересна, макар и тя да си има своите попадения (много ме дразнеше в Глинени крака, нали там се появи за пръв път, някаква наивно-глуповата такава)
Но пък за вещиците не съм съгласна! Просто няма такъв образ като леля Ог! cheers
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 40
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by A_D_P_10 Вто Окт 23, 2007 7:25 pm

Леля Ог и останалите от поредицата за Вещиците сами по себе си , са си много оригинални персонажи , ......но ..... някак си толкова много вещици накуп ми идват вповече . Smile Razz
A_D_P_10
A_D_P_10

Брой мнения : 655
Age : 38
Localisation : Варна
Registration date : 08.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кирил
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by angya Сря Окт 24, 2007 8:13 am

Laughing Laughing Laughing Сега го разбрах... Наживо нямаше да ти издържат нервите, а... Laughing То си е така, покрай Баба и най-силните се спаружват... А Леля ги довършва Laughing
Шегичка, не мога да се сдържам... "Прекалено много майтапи, прекалено много майтапи ми идват в главата!!!" Laughing
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by A_D_P_10 Сря Окт 24, 2007 7:47 pm

Така си е ! Едва ли бих ги изтраял ! Smile
A_D_P_10
A_D_P_10

Брой мнения : 655
Age : 38
Localisation : Варна
Registration date : 08.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кирил
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Любима поредица - Page 3 Empty Re: Любима поредица

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите