Death's domain
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пънк и рок може би?

+6
Psycho Kid
Nastee
Еск
IvanHelsing
Freki
angya
10 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Пънк и рок може би? Empty Пънк и рок може би?

Писане by angya Пон Юли 30, 2007 9:42 pm

Аз слушам от новия пънк, но не прекалено лигавите. Харесвам по-положителна музика и я откривам в пънк стиловете. А добрият стар рок винаги ще има място в сърцето ми. Групи като Гънс ен роузис никога няма да станат отживелица според мен...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Freki Пон Юли 30, 2007 10:17 pm

Какво ще рече "положителна музика" и как този израз се съчетава с пънк музиката? Shocked
Така де, аз по пънка не съм мноо мноо, но пък стари, не толкова стари и нови рокчета- няма лошо. Макар че то, това животно- рока е доста разтегливо понятие, рок'н'рол може да е както Елвис и U2, така и KISS и Буги Барабата Laughing Върви ги разбери Suspect
И какво ще рече нов пънк, дай няколко групи като пример, че аз малко не съм в час.
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 39
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by IvanHelsing Вто Юли 31, 2007 11:06 am

Ами аз сега не съм си сложил аватара с The Offspring, ама се падм нещо като пънкар... Или по-скоро поп пънкар. А питаш какво положително има в пънка? Около 10% от песните, ако не и по-малко Very Happy
IvanHelsing
IvanHelsing
White&Nerdy

Брой мнения : 115
Age : 31
Registration date : 16.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Ivan Helsing
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by angya Вто Юли 31, 2007 11:21 am

Мда, горе-долу е така. За мое огромно съжаление. Не че не слушам и останалите песни, но предпочитам поне по звучене, ако не по текст, да са ми положителни. Пример за нов пънк: Аврил (изключая лигавата изцепка гърлфренд, която си беше весела в началото ама здраво ми писна), Симпъл План и всичко от типа, но не и Секс Пистолс например(които са от "старото" поколение пънкари).
Под рок имам предвид истинския класически (ама как не се вързва тука тая думааа) рок, като Елвис, Guns'n roses, но също и групи като U2.
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by IvanHelsing Сря Авг 01, 2007 1:06 pm

Ааа, трябва да защитя Аврил. Girlfriend все пак е писана и изпяна под въздействието на големи количаства алкохол Wink. Ама ме е яд, че покрай нея (Аврил, не песента) групата на мъжа й* не е чак толкова популярна, а (според мен) имат няколко доста по-добри песни. Другите (поп) пънкари като Good Charlote, Blink 182, +44, а всъщност най-вече Аврил нещо много клонят към поп, та пънка избледнява... А има ли някой, който слуша истински пънк? The Offspring, Green Day, Rancid? Или пък по-тежичък като The Exploited?

*Мъжът й е вокалист на Sum 41**
**Ей, каква е тая мода в имената на пънк групите да има числа - Sum 41, Blink 182, +44, Level 42...
IvanHelsing
IvanHelsing
White&Nerdy

Брой мнения : 115
Age : 31
Registration date : 16.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Ivan Helsing
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by angya Сря Авг 01, 2007 2:16 pm

Аз слушам Грийн дей, Гууд шарлот според мене прекаляват...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Еск Сря Авг 01, 2007 7:03 pm

О-о-о, преди години бях много запалено по The Offspring. Сега обаче слушам повече музика тип Era, Enigma, Enya и т.н. Хората се променят. Но като чуя нещо на The Offspring и сега им се радвам^^ А Грийн дей нз защо, ама нещо ме дразнят.
Еск
Еск
Чирак на Смърт
Чирак на Смърт

Брой мнения : 255
Localisation : Дома на Смърт
Registration date : 05.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Вампс
Раса: Вампир

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Freki Сря Авг 01, 2007 8:16 pm

E, аз преди О-о-о години бях... What a Face Аве, тениските на Мейдън, черните джинси, веригите, събирах се с пропаднали метъли Razz
Сега съм си хипарче Пънк и рок може би? Hippie-smile
Много агресия има в младостта Laughing
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 39
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Nastee Чет Авг 02, 2007 10:39 am

Abe punka go slushaite dokato ste teenove che posle nqma nachin da ne zaslushate neshto drugo. Ne sum vidql nikoi nad 17-18, da slusha Avril ili Sum41. Obiknoveno dotogava sa izgradili vkus kum neshto po seriozno. Tiq ligi rqdko pravqt hubava pesen.
Nastee
Nastee

Брой мнения : 193
Registration date : 24.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Гад
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by angya Чет Авг 02, 2007 12:44 pm

Хммм... Според мен това не е точно така. Наистина не знам какво ще ми дойде до главата, но от "жицата", хубавите мелодични и искрено изпяти пънк парчетам, а също и "лигавщината" едва ли ще ми омръзнат, поне не и скоро.
Относно Аврил: истина е, че последния диск ми идва малко лигав, по-точно не целия диск, а само някои (по-известните) части. Но става въпрос за 2-3 песни. Останалите 10 са си съвсем на място и доста ми харесват. А с другите два диска (тя има 3 излезли) аз съм израстнала. Слушам ги откакто се помня (демек откакто излязоха), дори си спомнянм първия път, когато чух първия диск... Въобще, от 5-6 години ги слушам и нито са ми омръзнали, нито ще ми омръзнат скоро, само са си променили стойността за мен-вече са ми по-скъпи... Oт новия диск чуй "Hot", "Innoncence", "Runaway", "When you're gone"... Някои от тях карат мен да пея... Накъде отива светът...
И бтв, хората на 18-19 също са тийнове все още...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by IvanHelsing Чет Авг 02, 2007 6:57 pm

Защо, по дяволите, като кажеш пънк и даваш за примр поп пънкари? Хората след 18-19 години си слушат пънк, познавам доста такива. А още повече са тия, които слушат поп пънк (макар че го слушат по-скоро като поп, отколкото като пънк... и с право, де.)
IvanHelsing
IvanHelsing
White&Nerdy

Брой мнения : 115
Age : 31
Registration date : 16.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Ivan Helsing
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by angya Чет Авг 02, 2007 8:10 pm

Ами сигурно щото аз такива слушам. Пък в случая стана въпрос за Аврил, която преди си беше повече пъмкарка. Аз говоря основно за старите и песни, защото те повече са ме впечатлявали от новите. Пък ти ко искаш дай пример с други груи, аз послушах малко Sum 41, бива си ги момчетата, макар да не са ми най-любими.
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Nastee Пет Авг 03, 2007 7:01 am

Az sum si v nastroenie da se zaqjdam ama toq put seriozno. Zashto li kato im gledam live izpulneniq samo teenove ima(dobre, i 18 i 19 vkluchvam)? Daite mi razumen otgovor na tova i si dokajete tezata. 99% ot pazara im sa ei takiva lica. Pubertetskite godini kato svurshat moje da minete na neshto kato A perfect Circle primerno. I az se kefeh strashno mnogo na Offspring dopredi 5 godini no sega se radvam samo na 4-5 parcheta. I s vas shte stane taka.
Nastee
Nastee

Брой мнения : 193
Registration date : 24.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Гад
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Nastee Пет Авг 03, 2007 7:11 am

I ne razbiram zashto edva li ne shte mi se nahvurlite sled kato kazvam elementarni fakti. Nedeite sporete ami prosto priemete che v sluchaq sum prav, pri tova ne samo za sebe si. I mi spomenete kakvo tochno beshe loshoto v izkazvaneto mi? Ne sum kazal che ste prosti iIi neshto podobno. Sega sa vi godinite za punk-rock, naslajdavaite mu se.
Nastee
Nastee

Брой мнения : 193
Registration date : 24.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Гад
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by IvanHelsing Пет Авг 03, 2007 11:11 am

Гледай да те не чуе група пънкари само, че тогава ши си имаш проблеми. Пънк се слуша много, и то повечето хора, които го слушат не са "класически" пънкари. А че се слуша главно от тийнове не отричам, просто казвам, че се слуша и от по-дъртичките представители на човечеството. Най-старият пънкар, който познавам (имам предвид че слуша пънк, не, че е откачен) е на 50 и няколко.
А за нахвърлянето - кой ти се е нахвърлил, бе? И не си прав, ти казваш, че САМО тийнове слушат пънк, а това определено не са 99%. 85 може, пак е много, ама не 99 Very Happy
IvanHelsing
IvanHelsing
White&Nerdy

Брой мнения : 115
Age : 31
Registration date : 16.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Ivan Helsing
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by angya Пет Авг 03, 2007 12:07 pm

Хей, Нести, аз не ти се нахвърлям! И Хелзинг явно не, тъй че можеш да си спокоен... Засега... Razz (*лига*) Лошото в поста ти всъщност беше ей това: "Tiq ligi rqdko pravqt hubava pesen." С него определено не съм съгласна, но пък то е до вкус, тъй че и това не е толкоз лошо изказване.
Вероятно си прав, че предимно тийнове слушат такава музика, но пък не съм съгласна, че за всички се отнася казаното, че ще спрат да я слушат. Не знам, може и да спра някой ден, кой ме знае какво ще ми дойде на акъла, но пък на мен не ми се ще да спирам... И това се отнася както за "лигавия" пънк който слушам(защото аз слушам предимно от лигавия вид), така и за рока, където пък предпочитам добрите стари групи, които никога няма да омръзнат на света, а може би и на мен. Та така за пънка и рока...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Psycho Kid Вто Авг 14, 2007 2:41 pm

Новият пънк и аз го слушам-Sum 41,Blink 182,Simple Plan,SAOSIN,Relient K.И не виждам нищо лошо в това.Иначе от "старите" слушам The Offspring,Sex Pistols.Грийн Дей и мен ме дразнят.
А до аврил-преди й бях луда фенка,ама покрай новият й имидж и новият й албум мога да кажа,че я слушам когато съм се разлигавила.Не ми се вярва да се върне към старите си песни.
Psycho Kid
Psycho Kid

Брой мнения : 12
Registration date : 31.07.2007

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by angya Чет Авг 16, 2007 2:41 pm

Ооо, даа... И новите песни стават, както вече 1000 пъти казах, но имиджа просто не ми е по вкуса. Преди беше по-готина... Наистина е тъжно, че няма да се върне към старите песни...
Мммм, Good Charlote не знам към кои спадат, но и те ме кефят. Само някои песни обаче...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Библиотекарят Пон Авг 20, 2007 5:28 pm

Зеленодневчетата са радваща глътка свеж въздух.
Това съм склонен да го нарека пънк, ама не и Аврил о0
Ако има дума, която да означава "нещо, което някак си се опитва да бъде пънк, но всъщност по-скоро клони към овца" бих го лепнал на мис Лавин.
Все пак има хубава музика, но не и пънк.

A Good Charlotte и The Offspring си остават готини

Уук.
Библиотекарят
Библиотекарят
Уук

Брой мнения : 36
Age : 34
Registration date : 20.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Библиотекарят
Раса: Орангутан

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by angya Пон Авг 20, 2007 6:39 pm

Хм. Не мекарай да се впускам в дълги и продължителни обяснения. Няма пък.
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Erin Пон Авг 20, 2007 7:28 pm

То ако знаеш каква веселба е определянето по стилове. И накрая винаги идва някой и ти казва "ама моля, това съвсем не е така, напротив това е хард-ню-пауър поп".
Аз не съм голямо пънкарче, но я карам на The Clash (: Също спорадично на Good Charlotte.
Erin
Erin

Брой мнения : 12
Registration date : 20.08.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Ерин де ла Форет
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by IvanHelsing Чет Авг 23, 2007 10:33 am

Уф, ще защитавам поп музиката за първи път в живота си...
Ами тя Аврил изобщо не е пънк, така си е, сама го е твърдяла много пъти. Не знам какъв стил се пада, може би поп-рок, не знам. Но това не пречи да прави хубава музика.
ПП. С половината песни в последния албум наистина клони към овца.
IvanHelsing
IvanHelsing
White&Nerdy

Брой мнения : 115
Age : 31
Registration date : 16.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Ivan Helsing
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by CaSey BlackheaRt Нед Авг 26, 2007 5:35 pm

относно Аврил мноуу се изложи с последния албум има само няколко песни коит стават ама Girlfriend, I don't have to try и още от албума, особено ремикса на Girlfriend с Лил мама са ужааасни. старите неща на Аврил по ми харесваха а иначе "новия пънк" е убаво нещо Razz ко някой друг се кефи на такива мойе да чуе нещо на Yellowcard и Paramore Wink
CaSey BlackheaRt
CaSey BlackheaRt

Брой мнения : 14
Age : 32
Localisation : The Dakness of your shadow
Registration date : 26.08.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Lithium
Раса: Вампир

http://free.bol.bg/lllithium/

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by angya Нед Авг 26, 2007 9:24 pm

Начи Yellowcard ги чух и се... хм... влюбих... Поне половината песни, които чух, ме накефиха страшно. Също харесвам и Hinder като група и като стил, макар че не знам какви се падат...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by CaSey BlackheaRt Пон Авг 27, 2007 12:44 am

Hinder - Genre(s) Hard rock; Post-grunge тва е според уикипедия ^^ http://en.wikipedia.org/wiki/Hinder
CaSey BlackheaRt
CaSey BlackheaRt

Брой мнения : 14
Age : 32
Localisation : The Dakness of your shadow
Registration date : 26.08.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Lithium
Раса: Вампир

http://free.bol.bg/lllithium/

Върнете се в началото Go down

Пънк и рок може би? Empty Re: Пънк и рок може би?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите