Death's domain
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Религия?

+11
Nastee
Psycho Kid
Арвен
Freki
Оптимо
Blaubeermund
Aurora Bolearis
Gospojica Flituart
angya
ReaperGirl
Еск
15 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by angya Вто Юли 31, 2007 2:25 pm

По принцип крайностите са излишни, едва ли съм напълно права, аз и не държа. Оправдание за действията, които едва ли бихме могли да оправдаем според човешкия закон. Исляма наистина е една криворазбрана вяра, доведена до абсолютни полюси: вярваш в добротата на Бог, а убиваш в негово име. Макар да смятам, че смъртта всъщност не е зло.
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by Psycho Kid Вто Юли 31, 2007 8:50 pm

И двамата ми родители са православни християни.И аз бях много вярваща преди две-три години,но сега не бих се нарекла така.В смисъл,не отричам напълно съществуването на Христос,но ми е гору-долу все едно дали съществува или не.И в моменти на отчаяние стигам до молитви,но не търча по църкви.И наистина много неща в живота ми са се нареждали след като се моля,но все пак не съм твърда във вярата си. : )
Psycho Kid
Psycho Kid

Брой мнения : 12
Registration date : 31.07.2007

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by Оптимо Вто Юли 31, 2007 10:21 pm

Psycho Kid написа:но не търча по църкви.

Църквите са респектиращи... Всички храмове влияят по някакъв начин, вдъхват респект и почитание...

Оптимо

Брой мнения : 9
Registration date : 16.07.2007

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by angya Вто Юли 31, 2007 10:45 pm

Тоест действат по предназначението си-да натикват власт в главите на хората, където и без това има прекалено много неща, които "властват".
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by Nastee Чет Авг 09, 2007 4:00 am

Mislq che ateizmut znachi da ne vqrvash v boga, ili da vqrvash v tova che toi ne sushtestvuva, koeto pak si e nqkakva vqra. Mislq che pravilnoto ponqtie za pulna neebatelnost kum razni "higher powers", e agnosticizum. I to mai se otnasq za men. Az vqrvam samo v sebe si.
Nastee
Nastee

Брой мнения : 193
Registration date : 24.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Гад
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by angya Пет Авг 10, 2007 11:15 am

Хахаха, добре, че не си съдал нова религия... лол А тва, че вярваш в себе си, си е най-хубавото от всичко казано до сега. "Помогни си сам и бог да ти помогне".
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by scarlet_witch Пет Авг 31, 2007 3:00 pm

На мен в интерес на истината не ми се иска да има бог.Защо да искам? Ако имо бог то той е разглезено дете с автоматична пушка.Как може да вярва човек въобще че има рай и ад-тоест награда за послушните и наказание за лошите след като по земята е точно обратното?
Не че нападам някого-хубаво е човек да вярва в нещо.Аз вярвам в много неща-че нещо ходи по горния етаж на къщата ми когато всички заспят,вярвам че има магия,вярвам че има извънземни сред нас,вярвам в смъртното наказание,вярвам че животните могат да говорят и че директора на училището ми краде пари ...
А от религийте най-много ми хагессва тази на Ърл от серяла "Името ми е Ърл"-Прави добри неща и дорри неща ще ти се случват Cool
scarlet_witch
scarlet_witch

Брой мнения : 46
Age : 31
Localisation : Hell , Sin City , Past The Point of No Return , In The House of Secrets
Registration date : 20.08.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Ели
Раса: Антропоморфна персонификация

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by Кроули Вто Сеп 11, 2007 5:28 pm

Молиш се ама нищо не става всички пъти когато съм се молил нищо не е ставало! ДЕБА ше извините за цинизма ама ТАКА СИ Е!!!Иначе не вярвам в нищо
Кроули
Кроули
Bently's Rider

Брой мнения : 14
Registration date : 11.09.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кроули
Раса:

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by angya Вто Сеп 11, 2007 6:20 pm

От опит знам, че чудесата стават точно когато не ги очакваш...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by Freki Сря Сеп 12, 2007 4:24 pm

Към религията трябва да се пристъпва смирено. Не можеш да изискваш! Не можеш да се пазариш! "Аз сега ще ти се помоля, а ти не смей да не ми изпълниш желанието!" Това не е Вяра. Ако си наистина вярващ даваш без да чакаш.Бог е твоят господар, който ти като вярно псе обичаш. Каквото и да става. И след цял живот смирено и честно съществуване, когато пак нищо не получиш в замяна пак не трябва да недоволстваш, а да си помислиш, че сигурно не си направил всичко както трябва. Шибана история, но това си е самата истина. Никой, все пак, не е казал, че е лесно.
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 40
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by angya Пет Сеп 28, 2007 6:04 pm

Ето, че религиите създават проблеми дори днес, в "съвременния" свят. Например сега аз уча в католическо училище. Няма кой знае каква разлика с нормалното, освен че ходихме на църква веднъж и имаме 2 часа седмично вероучение (където само коментираме религиите, не ни "покръстват'). За мен не е никакъв проблем, аз съм православна, наистина, но пък никой не ме кара да се моля. Но има мюсюлмани в училището, на които им е забранено да влизат в църква. Също така понеже сега е Рамадан, не могат да ядат, поради което стават обект на излишен интерес от останалите. Има едно момиче, което явно е много вярващо, и затова гледа да не се доближава до момчетата, което е невъзможно при тези обстоятелства. На всичкото отгоре е абсолютно забранено да се носят забрадки, което вероятно е проблем за нея наример.
Всъщност е проблем единствено за мюсюлманите... които трябва и да се молят по пет пъти на ден, а това не може да стане, защото на обяд например са в училище... Въобще имат си проблеми. Не колкото когато са се избивали мюсюлмани и христяни, но все пак не е лесно.
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by Yo Сря Дек 19, 2007 12:08 pm

Aurora Bolearis написа:Странно,но днешната младещ не е много християнска...да не вярвам много в Него...вярвам че там просто има нещо...не го знам какво...с колко ръце и крака е и дали въобще е човекоподобно...относно религия...атеист съм...влизам в църква само на Великден...не вярвам в Бог...но там има нещо...
Бъркаш понятията - атеист е човек, който отрича съществуването на какъвто и да било бог и на каквито и да било свръхестествени неща, а не човек, който не почита никоя религия.

Blaubeermund написа:Според мен религията със всичките си правила и догми е своеобразен начин за някого да накара вярващите маси да му играят по свирката. Типичен пример е християнството в Европа, както всички знаем, но вече модата му е минала. Може би скоро ще се появи някоя нова радикална религия, която отново ще завладее европейския свят и всичко ще се повтори отново. Не мисля че е в природата на човешките същества да се учат от историята. Дори и опитите на социализмът да изкорени влиянието на църквата са били само за да го замени с преклонението пред този или онзи човек.

Но все пак толерирам религиозните хора. Всеки има право на свободен избор дали да се прекланя пред някого или не. Smile

Разбира се, нищо лично. No offence intended. Smile
Много правилно.
Иначе аз не почитам никоя религия, от тези, за които съм чела най-много ми допада будизма. За християнството няма да коментирам - това е възможно най-изкуствената религия от всичките (като гледам май 100% ще ида в Ада Laughing). Вярвам в Бог изобщо, висшата сила или както го наречете.
Yo
Yo

Брой мнения : 54
Registration date : 18.12.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име:
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by angya Сря Дек 19, 2007 2:50 pm

Аз съм донякъде на мнението на Баба. Вярването в Бог като че ли е като вярването в ей тая маса, на която стои компа ми. Или го има, или го няма и вярата няма да промени този факт.
Да вярваш е полезно доколкото това те прави по-добър човек. Тръгнеш ли да избиваш "неверниците", твоя бог почва да се свива от срам под някоя маса. С торба на главата.
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by ReaperGirl Сря Дек 19, 2007 3:43 pm

ЕЙ ВИ И МОЕТО МНЕНИЕ:
ВЯРВАМ В БОГ, НО НЕ МУ ВЯРВАМ.
ReaperGirl
ReaperGirl
малката жетварка
малката жетварка

Брой мнения : 329
Age : 34
Localisation : Death's domain
Registration date : 05.07.2007

Character sheet
Пол: (относително) мъжки
Име: DEATH
Раса: Антропоморфна персонификация

https://deathsdomain.forumotion.com

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by scarlet_witch Съб Дек 22, 2007 2:47 pm

Аз най-после си намерих религия като за мен lol!
Ако е религия де geek
Гледах този филм Тhe secret и реших да вярвам в ПОЗИТИВНОТО МИСЛЕНЕ cheers
Не знам дали си самовнушавам или е така обаче като мисля много позитивно(което в началото ми беше адски трудно защото съм песимист по природо ама с малко тренинг всичко става) ми се случват повече хубави неща.Вече не ме изпитват не очаквано и не губя толкова мн неща и на хората които не харесвам им се случват гадости Twisted Evil
ВЕГА Е НАДЕБЕЛЯЛА cheers cheers cheers МУХАХАХА
scarlet_witch
scarlet_witch

Брой мнения : 46
Age : 31
Localisation : Hell , Sin City , Past The Point of No Return , In The House of Secrets
Registration date : 20.08.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Ели
Раса: Антропоморфна персонификация

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by angya Съб Дек 22, 2007 7:02 pm

То това не опира до вяра и може да се докаже научно. И никой да не ми противоречи, при някои хора не се получава, защото те искат да им е трудно. За какво иначе да живеят, ако не се борят?
А иначе давай все така, помага, най-малкото защото се чувстваш по-добре.
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by Гита Ог Чет Апр 24, 2008 12:03 pm

Всеки вярва в нещо...но мисля, че има известна разлика между "вяра" и "религия" ...Аз определено вярвам, че има сила , която направлява живота ни...Що се отнася до религията..аз съм православна христянка, не много набожна...Ходя на черква, само по празниците...и аз незнам защо... Май го правя за всеки случай, както се казваше някъде "Това , че не вярваме в боговете, не значи , че те не вярват в нас "
Гита Ог
Гита Ог

Брой мнения : 75
Age : 38
Registration date : 23.04.2008

Character sheet
Пол: Женски
Име: Гита Ог
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by angya Чет Апр 24, 2008 6:21 pm

Има си няква гнусотия там, и обещавам, че ако си има лице, като се срещнем ще и го помеля... Със сигурност ще се почувствам по-добре (ако тогава все още имам жлези, че да изпитвам чувства).
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Религия? - Page 2 Empty Re: Религия?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите