Death's domain
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Top Ten извън Пратчет

+4
carrot
A_D_P_10
Freki
scarlet_witch
8 posters

Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Top Ten извън Пратчет

Писане by scarlet_witch Пет Сеп 14, 2007 1:20 pm

Кои са вашите топ тен книги извън пратчет Question
Нали само любители на фентазито и подобни жанрове сме се събрали тука
и ще ми е интересно да видя кои са любимите ви книги geek
1 На първо място при мен е серията на Стивън Кинг "Тъмната кула" историята е страхотнаи не е хорър така че става и за по страхливите What a Face
2 На второ място ми е книгата на Нийл Геймън Anansi Boys няма я преведена на български и я слушах на аудиобук наскоро така че може да съм повлияна и за това да я слагам толкова напред cherry
3 Няма как да не се отдаде чест и на крал Потър въпреки че последната книга sux
4 "Една нощ през самотния октомври" на Роджър Зелазни от 10 години не е преиздавана и може да се намери само по щандовете на книги 2 употреба
5 "Джонатан Стрейндж и Мистър Норел" страхотна и много английска книга В България е издадена в много малък тираж но ако я видите задължително я купете !
6 Американски богове на Нийл Гейман
7 Никъде Никога Нищо на Нийл Геймън
8 Землемория на Урсула ле Гуин
9 Хрониките на Амбър на Зелазни
10 Зеленият Път на Стивън Кинг


Най-любимият ми разказ е на Нийл Геймън и може да се намери на този линк
http://www.holycow.com/dreaming/stories/snow.html
Има го само на английски но си струва
scarlet_witch
scarlet_witch

Брой мнения : 46
Age : 31
Localisation : Hell , Sin City , Past The Point of No Return , In The House of Secrets
Registration date : 20.08.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Ели
Раса: Антропоморфна персонификация

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by Freki Съб Сеп 15, 2007 6:00 pm

Аз имам в списъка доста книги и не мога да ги подредя. Само ще изредя тези, които са ми направили най-голямо впечатление. И които успея да си спомня, все пак, защото със сигурност ще има забравени.
Започваме с Хрониките на Амбър, моя, може би вечен, Номер Едно Very Happy
1984 на Джордж Оруел- великолепна книга!
Параграф 22 cheers
Имаше една поредица, доста отдавна излезе "Хрониките на Дерините", фентъзи стил, тук слагам и сагата за Белгарад, която е малко детинска, но все пак с интерес четена (то аз си бях дете, когато я четох)
"Тъмната кула" на Кинг, особенно първите три части, за мен си остават най-доброто на Кинг. Жалко, че с последните яко избози Rolling Eyes
Разказите на Зелазни пак слагам тук. Абе, той ми е любимият писател, всичко негово ми харесва.
Малко странно, но- "Спасителят в ръжта" Доста противоречиви мнения съм чувала за книгата, но явно съм уцелила периода, когато трябва да бъде прочетена, помня, че се отъждествявах с главния герой.
"Лолита"- Набоков
'Човекът, който се смее" на Виктор Юго.
......
Испускам нещо, сигурна съм, ако се сетя, ще допълвам
sunny

П.С. Мда, сетих се- "Герой на нашето време", Лермонтов. Да ме питате сега, почти не мога да ви кажа за какво ставаше въпрос, но помня, че като я четох си мислех "Тази книга за мен е писана. АЗ съм главният герой" Такива ми ти работи. Пак трябва да я прехвърля Smile

П.С.2: А в "Една нощ..." най-много ми харесва как започва "Аз съм куче пазач. Името ми е Смрък." geek И Джак на корицата Top Ten извън Пратчет A042
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 40
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by scarlet_witch Вто Сеп 18, 2007 3:21 pm

Иеи един човек отговори Very Happy
Freki казвала ли съм ти че си добра душа Very Happy Surprised
А другите явно нямат любими книги Evil or Very Mad
By the way Джакна Зелазни всъщтност е Джак Изкормвача а пък за Джак и Джил има детска песничка
scarlet_witch
scarlet_witch

Брой мнения : 46
Age : 31
Localisation : Hell , Sin City , Past The Point of No Return , In The House of Secrets
Registration date : 20.08.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Ели
Раса: Антропоморфна персонификация

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by A_D_P_10 Вто Сеп 18, 2007 9:48 pm

Тъй като в момента съм изморен , адски ленив и инертен ..... ще копирам поста ми от подобна тема в един друг форум ........ Smile Razz

Може би нямам любим жанр.В последно време съм "подпукал" здраво фантастиката/фентъзи-то. Razz Препоръчвам горещо , ама мнооооого горещо Razz , поредицата на Тери Пратчет " Истории от света на диска " . Цялата наброява около 40 книги(като броят им продължава да расте) , а аз досега съм прочел 15-тина....... Ей Богу ми , съдирам се от смях , когато ги чета. Както пише на гърба на една книгa от поредицата : " Най-лудата и оригинална фантазия във цялата вселена , след "Пътеводителя" на Дъглас Адамс". Което за мен си е вярно , тъй-като "Възможно най-пълният пътеводител на галактическия стопаджия" си остава Numero Uno сред представителите на този жанр.Просто уникална,единствена и неповторима.......... Smile
На любителите на фантастиката и Star Wars Razz няма как да не препоръчам и страхотната поредица на Тимъти Зан (The Thrawn Trilogy и The Hand of Thrawn duology) , описваща събитията малко след края на Episode VI . 5-те книги са наистина страхотни и по един невероятен начин подхващат и продължават историята след битката при Ендор Razz ...... Замалко да забравя имената на книгите Razz : 1) " Наследникът на Империята " 2) " Тъмната сила " 3) " Последната заповед " 4) " Призрак от миналото " 5) " Поглед в бъдещето " .

Както казах , нямам любим жанр . Въпреки че сега стръвнишки съм се нахвърлил върху фантастичните произведения , това не значи , че фантастиката ми е любимия жанр , ...........просто сега съм в такъв........период........(каквото и да значи това) Very Happy Very Happy Very Happy Преди известно време бях на криминална вълна и не оставях на мира Агата Кристи Very Happy ........ Преди това пък "препусках на воля из прериите и стрелях на месо" Very Happy , заедно с невероятните класики на Майн Рид и Карл Май ........ А преди тях пък Very Happy Very Happy се бях отнесъл по страхотната колекция на " 24 часа " и " Труд " от която , за кой ли път Razz , горещо Very Happy препоръчвам следните произведения :
1) " Името на розата " - Умберто Еко
2) " На изток от рая " - Джон Стайнбек
3) " Денят на Чакала " - Фредерик Форсайт
4) " Черната далия " - Джеймс Елрой
5) " Алилуя" - Виктор Пасков
6) " 451 градуса по Фаренхайт " - Рей Бредбъри

Замалко да забравя да спомена и Станислав Лем и най-великите руски фантасти - братя Стругацки , чиито произведения са еталон във фантастичния жанр..... Smile
A_D_P_10
A_D_P_10

Брой мнения : 655
Age : 38
Localisation : Варна
Registration date : 08.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кирил
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by carrot Сря Сеп 26, 2007 8:23 pm

alien Я, тема за книги I love you
Аз, по принцип много не умея да класифицирам книгите си защото се менят през 11 секунди мненията ми, но ще се постарая да направя нещо по въпроса.

1. Колелото на Времето - спомням си как един ден (за ентусиазтите - продължете да четете, за неентусиазтите - хора, вземете се в ръце и пийте кафе, докато се намърмора pig ) бях излязла да ям нещо по центъра и сестра ми ми заяви че намерила в една книжарница книги, които аз чета - тоест дебели и с шарена, фентъзи корица, отидох и там киснаха първите шест тома и аз си ги накупиш всичките с задна мисъл, да ги прочета като свърша с Пратчет и после в началото се чудих мнооооого за какво иде реч, особено с Пролога, но после стана интересно и лично аз не намирам действието скучно дори в 10-та глава Razz
2. Хрониките на Амбър + петте разказа след тях. - Много много идейно, ужасно много ме кара да се чудя
3. Власелинът на пръстените + Силмарилион + Хобит
4. Поредицата на Салваторе за Дризт и компания
5. Патрулите на Лукяненко - филмите ме объркаха, но книгите са велики
6. Землемория + Другия Вятър
7. Песен за Огън и Лед, макар че според мен нямаше нужда да умират чааааак толкова много хора, нали?
8. Няма как да пропусна Хари Потър, все пак pirat
9. Мечът на Истината, макар че съм още в началото, но си е интересна книга, дано намеря втория том, че да продължа напред
10. Пътеводител на галактическия стопаджия, ах как го забравиииииих само, срам ме !
study study study study


Последната промяна е направена от на Пет Сеп 28, 2007 8:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
carrot
carrot

Брой мнения : 19
Localisation : ankh-morpork
Registration date : 21.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Керът
Раса: Водоливник

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by Freki Сря Сеп 26, 2007 9:09 pm

"Първото правило на магьосника" си е чудесна книга, но си остава недостижима, т.е. следващите в поредицата далеч не са толкова впечатляващи и всяка следваща книга е все по-безинтересна. Както и в много други подобни поредици и тук важи правилото колкото повече толкова... по-малко Top Ten извън Пратчет A010
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 40
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by carrot Чет Сеп 27, 2007 8:11 pm

аз като гледам, никога няма да намеря втората така че май ще си остана с добрите впечатления за номер 1, макар че имам номер 4 в библиотеката, но явно ще чака.
Деградацията е лошо писателско качество, не ги е срам! Sad
carrot
carrot

Брой мнения : 19
Localisation : ankh-morpork
Registration date : 21.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Керът
Раса: Водоливник

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by Nastee Пет Сеп 28, 2007 8:42 am

Имам едната книга от поредицата, 3 или 4 но чакам да намеря другите преди да я започна. Иначе за топ 10 няма да се наемам защото нито мога да ги класифицирам коя е по хубава от коя, нито ще спомена всички които искам без да забравя нещо.
Nastee
Nastee

Брой мнения : 193
Registration date : 24.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Гад
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by ReaperGirl Пет Сеп 28, 2007 9:44 am

ОПАСЯВАМ СЕ, ЧЕ ХАРЕСВАМ СТРАШНО МНОГО КИГИ, ТАКА ЧЕ ЩЕ ОГРАНИЧА САМО С ИЗБРОЯВАНЕ.
"ИНТЕРВЮ С ВАМПИР" - КОГАТО ГЛЕДАХ ФИЛМА ДОРИ И НЕ ПОДОЗИРАХ, ЧЕ КНИГАТА Е ТАКЪВ ШЕДЬОВЪР. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СЛЕДВАЩАТА КОЯТО ПРОЧЕТОХ НА РАЙС - "ПАНДОРА" - НЕ МЕ ЗАПЛЕНИ ОСОБЕНО, МОЖЕ И ДА Е ЗАРАДИ ТОВА, ЧЕ ИМА ТОЛКОВА МНОГО НЕПРОЧЕТЕНИ МЕЖДУ ДВЕТЕ.
"ДОБРИ ПОЛИЧБИ" - СЛЕД ТОЛКОВА ТЪРСЕНЕ И ТОЛКОВА ЧАКАНЕ ЩЯХ ИЛИ ДА СЪМ РАЗОЧАРОВАНА ИЛИ ДА СЕ ВЛЮБЯ В КНИГАТА. ПОЗНАЙТЕ КОЕ ОТ ДВЕТЕ Laughing
"ЗЕЛЕНИЯТ ПЪТ" НА КИНГ - ВИЖДАМ ЧЕ И ТУК СИ ИМА ФЕНОВЕ, НАПРАВО ПРЕКРАСНА КНИГА. ДРУГА ЛЮБИМА МИ Е "ДЪЛГАТА РАЗХОДКА" - РАЗНИЩВА ЕДНА ОТ ЛЮБИМИТЕ ТЕМИ НА КИНГ, ЗА РИАЛИТИ ШОУТАТА И ТЕЛЕВИЗИОННИТЕ ИГРИ. СЪЩО И "ГНЯВ" - ИСТОРИЯ, ВИДЯНА ПРЕЗ ОЧИТЕ НА МОМЧЕ, НА КОЕТО МУ ПАДА ПЕРДЕТО, ЗАСТРЕЛВА УЧИТЕЛКАТА СИ И ВЗИМА КЛАСА ЗА ЗАЛОЖНИЦИ. НЕВЕРОЯТНО СМЕШНО РАЗКАЗАНА И УЖАСНО ИСТИНСКА.
НЯМА КАК ДА НЕ СПОМЕНА ТОЛКИН, ОТ ВСИЧКИТЕ МУ КНИГИ ЗА СРЕДНАТА ЗЕМЯ ОБАЧЕ, ЛЮБИМА СИ МИ ОСТАВА "ХОБИТ".
"ПЪТЕВОДИТЕЛЯТ" НА АДАМС СЪЩО Е СРЕД ЛЮБИМИТЕ МИ КНИГИ. ОБВИНЯВАТ ПРАТЧЕТ, ЧЕ Е КОПИРАЛ ОТ НЕГО, НО ТОВА СА ГЛУПОСТИ РАЗБИРА СЕ. ИМА РАЗЛИКА МЕЖДУ ВЛИЯНИЕ И ЛАГИЯТСТВО, НО ТОВА Е ДРУГА ТЕМА.
"САМО НАПРЕД" НА МАЙКЪЛ МАРШАЛ СМИТ. ДОРИ И ДА НЕ ТИ СТИГНЕ МОЗЪКА ДА Я РАБЕРЕШ, ПОНЕ ЩЕ СЕ СПУКАШ ОТ СМЯХ.
ЧАК СЕГА СЕ УСЕЩАМ, ЧЕ СЪМ ПРОПУСНАЛА "МАЛКИЯТ ПРИНЦ" Embarassed ТРЯБВАШЕ ДА Я СЛОЖА ПО- В НАЧАЛОТО, НО КАРАЙ, НАЛИ НЕ ГИ ПОДРЕЖДАМ.
"ПОРТРЕТЪТ НА ДОРИАН ГРЕЙ" НА ОСКАР УАЙЛД, А ОТ ПРИКАЗКИТЕ МУ ЛЮБИМА МИ Е "ЩАСТЛИВИЯТ ПРИНЦ", ПОМНЯ, ЧЕ СМЕ Я УЧИЛИ В УЧИЛИЩЕ. ТОГАВА НЕ МИ НАПРАВИ ТАКОВА ВПЕЧАТЛЕНИЕ, НО НАСКОРО ИМАХ ЩАСТИЕТО ДА Я ПРОЧЕТА В ОРИГИНАЛ.
"МАДРАПУР" НА РОБЕР МЕРЛ - ГРУПА ХОРА ЛЕТЯТ ЗА МАДРАПУР, ВСЕКИ ПО СВОЯ СИ РАБОТА, НО НИКОЙ ОТ ТЯХ НЕ Е УБЕДЕН, ЧЕ ТАЗИ СТРАНА ИЗОБЩО СЪЩЕСТВУВА. ДРУГА ЛЮБИМА ОТ СЪЩИЯ АВТОР МИ Е "ДЕНЯТ НЕ СЪМВА ЗА НАС" - ЗВУЧИ МНОГО ПАТЕТИЧНО, ВСЪЩНОСТ Е РАЗКАЗ НА ВОЕНЕН ЛЕКАР ЗА ПРЕБИВАВАНЕТО МУ НА АТОМНА ПОДВОДНИЦА. НЯМА ТРЕТА СВЕТОВНА ВОЙНА И СВЕТЪТ НЕ Е ИЗПРАВЕН ПРЕД САМОУНИЩОЖЕНИЕ, ПРОСТО ОПИСВА ЖИВОТА НА ХОРАТА, ЗАТВОРЕНИ В МЕТАЛНА ЧЕРУПКА НА СТОТИЦИ МЕТРИ ПОД ПОВЪРХНОСТТА.
ИМАМ ОЩЕ МНОГО ЛЮБИМИ КНИГИ, ПОВЕЧЕТО ОТ ТЯХ СА НА ДОБРАТА СТАРА "БИБЛИОТЕКА ГАЛАКТИКА" - МАЙКА МИ Е БИЛА СТРАСТЕН ФЕН НА ФАНТАСТИКАТА, ТАКА ЧЕ МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ, ЧЕ ДОБРЕ СА МИ ПОСЛАЛИ...
ReaperGirl
ReaperGirl
малката жетварка
малката жетварка

Брой мнения : 329
Age : 34
Localisation : Death's domain
Registration date : 05.07.2007

Character sheet
Пол: (относително) мъжки
Име: DEATH
Раса: Антропоморфна персонификация

https://deathsdomain.forumotion.com

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by A_D_P_10 Съб Дек 08, 2007 10:22 pm

Към любими веднага добавям : " Окото на времето " и " Слънчева буря " от поредицата "Една одисея във времето" на Артър Кларк . Чиста научна-фантастика !!! Страхотни книги ! Ето затова фантастиката ми е любимият жанр - тя просто премахва бариерите на съзнанието и при нея въображението не среща граници и предели ! Smile
A_D_P_10
A_D_P_10

Брой мнения : 655
Age : 38
Localisation : Варна
Registration date : 08.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кирил
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by Grethor Нед Дек 09, 2007 12:42 am

Ми 5 тома на Робърт Шекли, три на Айзък Азимов, няколко книги (и виртуални) за Стар Трек. Общо взето- повече фантастика.
Grethor
Grethor

Брой мнения : 61
Registration date : 07.07.2007

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by A_D_P_10 Съб Яну 05, 2008 8:20 pm

Днес завърших Соларис на Станислав Лем ! Уникално произведение ! Както се казва отзад на корицата : "....фантастика не на технологиите , а на идеите..." Wink Така или иначе едва ли бих могъл да я опиша , за това ще цитирам един от любимите ми пасажи от книгата :

"Ние се отправяме в Космоса, решени на всичко, което ще рече — на самота, борба, мъченичество и смърт. От скромност не бием барабан за това, но вътре в себе си понякога мислим, че сме прекрасни, героични. Но ето, оказва се, че това не е всичко, а нашата готовност излиза поза. Ние съвсем не искаме да превземаме Космоса, искаме само да разширим Земята, като го обхванем целия. Едни планети трябва да са пустинни като Сахара, други — студени като полюсите или горещи като бразилските джунгли. Ние сме човечни и благородни, не искаме да заробваме други раси, искаме само да им предадем нашите ценности, а в замяна да получим тяхното наследство. Смятаме се за рицари на светата Връзка. Това е втората лъжа. Ние не търсим никого освен хората. Не ни трябват други светове. Трябват ни огледала. Не знаем какво да правим с другите светове. Достатъчен е само тоя и вече почваме да се задушаваме. Искаме да намерим собствения си идеализиран образ; едни трябва да бъдат светове, цивилизации, по-съвършени от нашите, а в други се надяваме да намерим образа на нашето примитивно минало. Но ето че от другата страна има нещо, което не приемаме, от което се дърпаме, а пък от Земята не сме донесли някакъв дестилат от добродетели, героически монумент на Човека! Долетели сме тук такива, каквито сме наистина, а когато другата страна ни сочи тази истина — тази й част, която премълчаваме, не искаме да се примирим с това!"

Smile
A_D_P_10
A_D_P_10

Брой мнения : 655
Age : 38
Localisation : Варна
Registration date : 08.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кирил
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by Гита Ог Чет Апр 24, 2008 4:45 pm

Поредицата за демона Аззи „Донеси ми главата на принца”, „Ако с Фауст не успееш” „Просто шеметен фарс”
„Портретът на Дориян Грей” и „Рибарят и неговата душа”
Обожавам Шекспир....
„Пътеводителя” разбира се
О, и да не забравя „Човекът амфибия” на Ал. Беляев..първата ми книга.
Гита Ог
Гита Ог

Брой мнения : 75
Age : 38
Registration date : 23.04.2008

Character sheet
Пол: Женски
Име: Гита Ог
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Top Ten извън Пратчет Empty Re: Top Ten извън Пратчет

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите