Death's domain
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вампири

+5
angya
Оптимо
IvanHelsing
Freki
Еск
9 posters

Go down

Вампири Empty Вампири

Писане by Еск Нед Юли 15, 2007 4:34 pm

Ми щом ще има за върколаците, дайте и за вампирите! Twisted Evil Мислех и аз да пусна инфо като Ангуа, но после реших да пусна най-добрия БГ сайт за вампири (не го казвам, защото е мой) - http://vampirezone2.atspace.biz/ Мисля, че РийпърГърл няма да има нищо против^^
Тук има инфо от всякакъв вид за тях - митове, книги, филми, картинки, аватари и т.н.
Тъ, кефят ли ви вампирите, гледали ли сте филми с тях, а книги с тях чели ли сте? Какво ще кажете за вампирите на Тери Пратчет?
Еск
Еск
Чирак на Смърт
Чирак на Смърт

Брой мнения : 255
Localisation : Дома на Смърт
Registration date : 05.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Вампс
Раса: Вампир

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by Freki Сря Юли 18, 2007 5:37 pm

Аз като малка исках да стана вампир Embarassed Струваше ми се много готино да си безсмъртен и да имаш нечовешки сили и т.н.
Гледала съм доста филми, но за съжаление доста от тях- тъпички.
Имаше една книга игра, за вампира Вирош много обичках да я играя Very Happy
Относно вампирите на Пратчет- смешни са. Стига бе, везани жилетки! Ми те да не са часовникари! tongue Виж дъртия вампир кефи Twisted Evil
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 39
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by IvanHelsing Сря Юли 18, 2007 8:24 pm

Вампирите са пичове, стига да не са гладни... Е, ако нямаш кръв пак са пичове.
ПП. А за книгата-игра с Вирош, ако я сканираш и я направиш на ПДФ нямаш равна/ен, много я търсих след като играх Вампирите на Флавия.
IvanHelsing
IvanHelsing
White&Nerdy

Брой мнения : 115
Age : 31
Registration date : 16.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Ivan Helsing
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by Оптимо Пет Юли 20, 2007 8:31 pm

Унд зоу...
Първият пост трябва да е символичен...

Знаете ле, въобще и не се учудвам, че Пратчет е създал такъв образ на вампирите - дори и класическият Дракула на Брам Стокър е един такъв изтупан и лукавичък, подмолен, изключително хитър, знаещ какво иска (определено не да даде да му забият кол в сърцето или да му отрежат главата и не зам си какво после).

Но Пратчетовите са си велики, класика... Просто няма такива като тях.
А тези митологичните - да не си загубят чорапа, да не видят пръснати житни зрънца... Шматоци...

Вампсове форрревър!

Оптимо

Брой мнения : 9
Registration date : 16.07.2007

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by Еск Пет Юли 20, 2007 10:15 pm

Скъпата ми толкова близка приятелка, вижте какво е писала в блога си за мен:

"Мисля, че това е още една причина [един човек] да не сика да й се говори за Вида. Тя не може да си представи що за човек би се свръзал с мрачно, изпиващо силите на хората, жестоко, безскруполно и арогантно същество каквито са вампирите. "

Вида съм аз за тези, които не ми знаят името, но предпочитам някакви други наименования, всъщност всякакви други наименования. Имаше още много срещу мен, но... ами не го прочетох. Реших да си пазя нервите до изпитите, пък после да й вдигна скандал без да й пазя чувствата и да приключа този кошмар веднъж завинаги.
Бясна съм, бясна съм, извън себе си съм от бяс. Не мога да разбера как тези две момиченца може да не виждат границата между игра и измислица и реалност. Добре, Веси е Смърт и утре ще гихалоса по грлавите с косата. Аз ще ги ухапя. ИванХезинг ще им забие кол в сърщата, а Ангуа и Фреки ще ги разкъсат. Жалки, фалшиви, нямам думи. Никога, никога не допускайте такива хора до себе си. Никога. Защото после ще страдате дълго.

Игоре, добре дошъл във форума, не ми обръщай внимание, не съм на себе си.


Последната промяна е направена от на Съб Юли 28, 2007 8:07 am; мнението е било променяно общо 1 път
Еск
Еск
Чирак на Смърт
Чирак на Смърт

Брой мнения : 255
Localisation : Дома на Смърт
Registration date : 05.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Вампс
Раса: Вампир

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by angya Вто Юли 24, 2007 12:09 pm

Хей, Вампс, не им се връзвай на тия квито и да са те! Границата между фантазия и реалност наистина е доста тънка, но дори слепец би я видял... И тия щом не са, значи имат проблеми не със зрението, а с мозъка... и проблемът всъщност е че го нямат... Не си хаби думите за такива хора, те едва ли заслужават да ги погледнш пак на улицата... Но ако искаш, можем да сформираме отряд от мрачни създания и да ги наплашим до смърт... Шефката ще се оправи с душите, а останалите се заемаме с телата Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by Psycho Kid Вто Авг 14, 2007 1:43 pm

Вампс,бий им една майна и толкоз. Wink Дори и четвъртокласничките в нашто даскало не се вживяват толкова в ролите си на Уичките.
И искам и аз да се влкюча в отряда.ХО
Иначе вампирите мн ме радват,от малка гледам филми за вампири,но не мога да се похваля с много изчетени книги на тема Вампири.
И имиджа,който Пратчет е създал за вампирите е просто брутален.Страхотен е.Харесва ми как е оприличил вампирите с хората,особено Лакримоза-80 годишен пубертет,пха,това беше забавно.
Psycho Kid
Psycho Kid

Брой мнения : 12
Registration date : 31.07.2007

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by Lucifer's Angel Чет Яну 21, 2010 4:30 am

Обужавам вампирите, те са най - уникалните същества! Няма други по яки от тях !!! VAMPIRES RLS!
Lucifer's Angel
Lucifer's Angel

Брой мнения : 8
Age : 32
Registration date : 21.01.2010

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Рафаел ду Бари
Раса: Вампир

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by Aurora Bolearis Пет Апр 09, 2010 10:26 pm

Образно казано, Стокър е взел идеята си за Дракула от Пратчет Wink
Иначе вампири обожавам, не здрачовия тип вампири, а онези истински кръвопийци, които искат или да те убият или да те изнасилят....и никога не ти е ясно кое от двете по точно е
Aurora Bolearis
Aurora Bolearis

Брой мнения : 52
Registration date : 26.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фурея Локър
Раса:

http://www.findawaytobesomeoneelse.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by wizeling Нед Дек 05, 2010 8:48 pm

подкрепям мнението на Aurora Bolearis вампирите от здрач са някак детски и някак нереални , ама все пак няма как да знаем какви точно са вампирите нали? Twisted Evil
wizeling
wizeling

Брой мнения : 13
Age : 28
Registration date : 05.12.2010

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Вампири Empty Re: Вампири

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите