Death's domain
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Християнство

+6
Freki
Nosferatu_Alucard
angya
ogunche
ReaperGirl
Еск
10 posters

Go down

Християнство Empty Християнство

Писане by Еск Съб Юли 07, 2007 8:03 pm

Християни ли сте? Ако да, спазвате ли пости, празници и прочее? Защо избрахте тази религия?
Еск
Еск
Чирак на Смърт
Чирак на Смърт

Брой мнения : 255
Localisation : Дома на Смърт
Registration date : 05.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Вампс
Раса: Вампир

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by ReaperGirl Съб Юли 07, 2007 10:51 pm

ЖИВЕЕМ В ХРИСТИЯНСКА ДЪРЖАВА И СЪМ СЕ РОДИЛА В ХРИСТИЯНСКО СЕМЕЙСТВО, ЗНАЧИ И АЗ МИНАВАМ ЗА ХРИСТИЯНКА... КОЕТО Е ДОСТА ГЛУПАВО, КАТО СЕ ЗАМИСЛИШ. НА ДОСТА ОТ ВАС СИГУРНО СЪМ НАДУЛА ГЛАВАТА С ТОВА, ЧЕ СЕСТРА МИ Е АДВЕНТИСТКА, НО ИМА НЕЩО, ЗА КОЕТО УВАЖАВАМ АДВЕНТИСТИТЕ (И ПРОТЕСТАНТИТЕ ВЪОБЩЕ) - ТЕ НЕ КРЪЩАВАТ ДЕЦАТА СИ ОТ МАЛКИ АМИ ГИ ОСТАВЯТ ДА ИЗБЕРАТ ПЪТЯ СИ САМИ - СЧИТАТ, ЧЕ ДОКАТО НЕ НАВЪРШИШ 15-16 ГОДИНИ НЕ МОЖЕШ ДА ПРЕЦЕНИШ САМ ДАЛИ ИСКАШ ДА ПРЕКАРАШ ЖИВОТА СИ КАТО ЧЛЕН НА ТАЗИ ЦЪРКВА, А ПЪК СЛЕД ТОВА НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ТЕ НАКАРА НАСИЛА...
МАЙ НЕЩО СЕ ОТКЛОНИХ ОТ ТЕМАТА Embarassed
ReaperGirl
ReaperGirl
малката жетварка
малката жетварка

Брой мнения : 329
Age : 34
Localisation : Death's domain
Registration date : 05.07.2007

Character sheet
Пол: (относително) мъжки
Име: DEATH
Раса: Антропоморфна персонификация

https://deathsdomain.forumotion.com

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by Еск Пон Юли 09, 2007 7:03 pm

Не си се отклонила, адвентизма не е ли вид християнство? Нали почитат Исус Христос... или бъркам Embarassed Да си призная, аз не съм кръстена. Чакат ме да се реша. Мама е атеистка, а баба ми - войнствена атеистка. Тоест, ако реша да се кръстя, мама няма да има нищо против, след като сама съм го решила, а баба ми не бива никога да разбира. Razz В крайна сметка още не съм взела окончателно решение.
Фанатици съкс, ужасно са досадни. scratch
Еск
Еск
Чирак на Смърт
Чирак на Смърт

Брой мнения : 255
Localisation : Дома на Смърт
Registration date : 05.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Вампс
Раса: Вампир

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by ogunche Чет Юли 12, 2007 5:02 am

Според православните християни би трябвало да съм неверник. Според мен си не знам. Много ми харесва посланието от филма "Стигмата" където се казва

"Разцепи дървото и ще ме намериш, повдигни камъка и аз ще съм там, Аз съм навсякъде около теб и в теб."

Или нещо подобно.Аз вярвам че има бог и той е един за цялата вселна и че винаги можеш да му се помолиш независимо къде се намираш.

П.П: Нацелихте една от любимите ми теми Smile
ogunche
ogunche

Брой мнения : 28
Age : 46
Registration date : 12.07.2007

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by angya Чет Юли 12, 2007 9:09 pm

Хъ, темата е много сложна, а отговора на въпроса е много прост. Христянка съм, да. Празнувам Коледа и Великден, но рядко постя, и то само защото е полезно. Кръстена съм, не по мое желание, мисля, че и баща ми е имал нещо против, не мога да си обясня защо, той е умерено религиозен.
Бих предпочела сама да избера, наистина е по-справедливо. Това с религията е очевиден пример за това как възпитанието влияе на човека. Всъщност то не влияе, то създава характера, понеже формира ценностите и всъщност обуславя бъдещите решения. Примерно религиозните откачалки, които се самоубиват в името на своя бог-идиот нямаше да го правят, ако не бяха възпитани по този начин.
Май говоря глупости... Rolling Eyes
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by Nosferatu_Alucard Пет Юли 13, 2007 6:59 pm

vampire_girl написа:Не си се отклонила, адвентизма не е ли вид християнство? Нали почитат Исус Христос... или бъркам Embarassed Да си призная, аз не съм кръстена. Чакат ме да се реша. Мама е атеистка, а баба ми - войнствена атеистка. Тоест, ако реша да се кръстя, мама няма да има нищо против, след като сама съм го решила, а баба ми не бива никога да разбира. Razz В крайна сметка още не съм взела окончателно решение.
Фанатици съкс, ужасно са досадни. scratch

Някои смятат, че щом не почиташ цялата Света Троица, си еретик. Също прекаленото обожествяване или очовечаване на Иисус също се води отклонение. Майка ми е адски религиозна (моли се всяка сутрин), баща ми пък е заклет атеист. Напук пък аз съм кръстен.
Nosferatu_Alucard
Nosferatu_Alucard

Брой мнения : 26
Localisation : С вятъра се нося ;)
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Анто с Брадата
Раса: Вампир

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by Freki Пет Юли 13, 2007 10:32 pm

Доста сложна тема. Според мен религиата в днешно време има малко общо с вярата. Ако си говорим за християнство- църквата си противоречи сама на себе си според мен. Отдавна е станала институция, имаща твърде много пари и власт. Вярата може да мине и без икони и пищно облечени старци... Иначе е хубаво нещо, с повечето заповеди, а и си е успокояващо да си мислиш, че все пак, може и да има НЕЩО.
За мен лично не съм решила в какво вярвам Suspect
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 40
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by angya Вто Авг 07, 2007 4:39 pm

Точно това е проблема с цялата история с църката-превърнала се е в институция, която не служи на вярата, а на нечии интереси. Всичко в църквата вече е символично, малко хора вярват в ритуалите. Просто вярата се губи, а свещенодействията продължават по инерция.
В събота бях в една църква в един от по-големите градове наблизо. Като влизахме, а то е нещо огромно, майка ми каза "Абе тука или туристите са много набожни, или църквата е туристическа атракция!" Така си беше, в църквата имаше точно две бабички, които бяха отишли да се молят. Едната беше фанатичка, а на другата според мен не и остава друг избор, защото изглеждаше ужасно нещастна. Вероятно някой роднина е пострадал. Всички останали там бяха по къси панталони или поли, потници и воняха на плажно масло (макар че тука всеки трети вони-кат пекне слънце и те веднага...).
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by EsmeWeatherwax Вто Дек 04, 2007 5:16 pm

Доколкото ми е известно има около 108 християнски секти(може и да са овече ве4е),нямам идея колко от тях са в България.Проблемът е,че след 45 години атеизъм и след падането на режима източна Европа се оказа едно много апетитно парче за всички вероизповедания.Истината е,че,както и по-горе споменахте,всичко е една ОГРОМНА машина за правене на пари.Колкото по вярващи и отчаяни са хората,толкова по добре за дадената "църква".Жалко,наистина жалко,че хората дори и във вярата си са така жестоко експлоатирани.
EsmeWeatherwax
EsmeWeatherwax

Брой мнения : 13
Registration date : 03.12.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Есме Вихронрав
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by A_D_P_10 Вто Дек 04, 2007 5:33 pm

EsmeWeatherwax написа:Доколкото ми е известно има около 108 християнски секти(може и да са овече ве4е),нямам идея колко от тях са в България.Проблемът е,че след 45 години атеизъм и след падането на режима източна Европа се оказа едно много апетитно парче за всички вероизповедания.Истината е,че,както и по-горе споменахте,всичко е една ОГРОМНА машина за правене на пари.Колкото по вярващи и отчаяни са хората,толкова по добре за дадената "църква".Жалко,наистина жалко,че хората дори и във вярата си са така жестоко експлоатирани.

Абсолютно вярно !!! И все пак това не е проблем само на Християнството , а на всички религии и въобще на ВЯРАТА като цяло !
A_D_P_10
A_D_P_10

Брой мнения : 655
Age : 38
Localisation : Варна
Registration date : 08.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Кирил
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by EsmeWeatherwax Вто Дек 04, 2007 6:19 pm

Ахам,ама все пак пиша в раздел "християнство" и за това се ограничих само за неговите секти. Wink
EsmeWeatherwax
EsmeWeatherwax

Брой мнения : 13
Registration date : 03.12.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Есме Вихронрав
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by angya Вто Дек 04, 2007 6:53 pm

Преди не е ставало дума за пари. Ставало е дума за огромна власт, та самото христянство се е превърнало в така разпространена религия защото някой си римски император искал да си обедини империята и затова покръстил всички. Вярата е власт, а хората винаги са си били овце. Накъдето тръгне един, всички отиват. Плюс това им трябва пастир.
Аз съм "за" личните ценности. Затова съм привърженик на добрия стар цинизъм... колкото и да е странно, примесен с оптимизъм при мен...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by EsmeWeatherwax Пон Дек 17, 2007 7:20 pm

Ахам,вярно.Властта първо,а покрай нея и другите облаги. scratch
EsmeWeatherwax
EsmeWeatherwax

Брой мнения : 13
Registration date : 03.12.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Есме Вихронрав
Раса: Човек

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by Tchappz Пон Дек 17, 2007 10:04 pm

Според мен е ясно, че днешно време нито една църква не играе истинската си роля. Но за мен всеки трябва да вярва по собствен начин в Бог или в каквато си поиста енергия (или в каквото си поиска въобще). Но фанатиците... ужас. Shocked За тях трябва да се отвори отделна тема Laughing
Tchappz
Tchappz

Брой мнения : 57
Age : 33
Localisation : Somewhere in the piano...
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by wizeling Пон Дек 06, 2010 3:51 pm

някога всичко е било заради вярата която проповядвала любов и разбирателство, докато църквата не извъртяла всичко по начин по който да печели , църквата е извъртяла повечето неща в библията така че да й е изгодно и се ползва с облаги , каквито не би трябвало да притежава според библията, вече за църквата не са толкова важни вярващите, а парите... просто не е правилно.
аз по принцип съм християнка , но не ревностна християнка или фанатичка ..... аз вярвам че има бог , но само дотам...
оф глупости говоря моля да не ми обръщате много внимание на глупостите Very Happy
wizeling
wizeling

Брой мнения : 13
Age : 28
Registration date : 05.12.2010

Character sheet
Пол:
Име:
Раса:

Върнете се в началото Go down

Християнство Empty Re: Християнство

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите