Death's domain
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Паулу Коелю

4 posters

Go down

Паулу Коелю Empty Паулу Коелю

Писане by angya Чет Юли 26, 2007 5:55 pm

Хмм... Малко ми е странно да повдигам тази тема във форум на Тери Пратчет, но от друга страна ми е страшно любопитно какво мислите.
Книгите са изключително поучителни, стига да вникнете в смисъла, което пък не е чак толкова трудно (все пак аз успявам, значи всеки трябва да може...).
На задната корица на всяка книга е написано кратко резюме на книгата и биография на автора, последното изречение от която гласи: "Паулу Коелю е най-четеният писател в България днес.". И за да бъда досадна както винаги, ще попитам какво значи това (въпроса е към онези, които са чели поне една книга*): че българите сме станали не толкова консервативни, че приемаме нови идеи за света, коренно различни от нашите? Аз поне не забелязвам такава промяна, колкото и да ми се иска... Rolling Eyes
*За онези, които не са чели: в книгите става въпрос за духовното, за пътя към себе си, за абстрактни и често пъти непонятни за хората неща като любовта, мечтите и щастието. Ето ви бегла представа и няколко заглавия: "Алхимикът" (първата, най-известна от всички книга), "Вероника решава да умре"(моята любима честно казано), "Захир"(стойностна, обяснява някои известни факти, като например защо хората постоянно се оплакват), "Войнът на светлината" (нещо като наръчник, потребен само на ония, които си ходят с книжка в джоба и търсят отговори на проблемите си там) и други.

Брей кво прави скуката с мен... Laughing
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by Aurora Bolearis Пет Юли 27, 2007 12:46 am

Ами човекът като за начало се е скъсал да мисли и философства по тия теми....иначе на мен ми се струва доста отвлечен...четох Алхимикът..вярно доста добра е...започнах и Дневникът на един маг...но доста ми доскуча
Aurora Bolearis
Aurora Bolearis

Брой мнения : 52
Registration date : 26.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фурея Локър
Раса:

http://www.findawaytobesomeoneelse.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by angya Пет Юли 27, 2007 1:47 pm

Мда, щото Дневникът е най-скучната, която съм виждала... Не съм я чела, ама я почнах... Преди време. Май ще я чета скоро...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by Freki Съб Юли 28, 2007 2:00 pm

Ще рече, че в България има много манекенки. Razz
Трябва да си в подходяща възрастова група, за да се впечатлиш.
Но какво пък- щом те кара да се замислиш, значи е подходящ автор.
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 39
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by angya Нед Юли 29, 2007 11:32 am

Хъхъ, да, права си... Ама тва за манекенките не е вярно: те повечето не са дост. умни, че да четат това... Макар че може и просто да се правят на умни...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by Freki Пон Юли 30, 2007 10:57 am

Хъх, не знам, такъв е лафа, която и манекенка да запиташ какво чете в момента, ще ти отговори- последната книга на Паулу Коелю Laughing
Сигурно е някаква мода, знам ли. А може и наистина да четат, какво пък. Не знаем коя колко е умна Wink
Freki
Freki
Один ме чеше зад ушите

Брой мнения : 292
Age : 39
Localisation : In Valhalla's Great Backyard
Registration date : 13.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Фреки
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by angya Пон Юли 30, 2007 12:01 pm

Хъ, за манекенките знам, че повечето са тъпи като талпи, макар че една братчедка е манекенка, обиколи света и си носеше учебниците с нея, взе си изпитите за 1-2 месеца всяка година и в момента има диплома (почти съм убедена че е за адвокат). Това не ми пречи да имам предразсъдъци...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by angya Вто Авг 07, 2007 10:22 pm

Четох и "Дневникът на един маг". Хич не е толкова лошо, само началото ме убива... Ама то и началото на всички книги на Пратчет почват ужасяващо убийствено... Добре, че като почна книга и я чета до края...
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by Библиотекарят Вто Авг 21, 2007 12:30 pm

Уви, четенето на Пауло Коелю стана изключително модно занимание. И като че ли това до известна степен открадна от въздействието на по-ранните книги като Алхимикът, Вероника и 11 минути.
Тези трите според мен са неговите най-добри, да не кажа шедьоврите.
Към тези прибавете и Войнът на светлината и събирате четирите най-стойностни книги на Коелю, според мен.
След това нещо започва да му се губи... Не знам... Ама не ми харесва.
Плюс това, както казах, е адски модно днес да се изпъчеш и да кажеш, че четеш Коелю без изобщо да разбираш какво говориш. А това никога не е хубаво...

Уук...
Библиотекарят
Библиотекарят
Уук

Брой мнения : 36
Age : 33
Registration date : 20.08.2007

Character sheet
Пол: Мъжки
Име: Библиотекарят
Раса: Орангутан

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by angya Сря Авг 22, 2007 4:42 pm

Аз мога да се изпъча и да кажа, че разбирам за какво говоря, не съм като моделките, дето не знаят(не всички моделки).
Вярно е, Алхимикът и особено Вероника са най-добри. А аз прочетох и 11 минути на английски, книгата е стойностна, но някак прекалява във всички насоки. Героинята чак изглежда нереална, а неговите всичките са били реални до момента. Знам ли...
Но от друга страна, няма как да разбера кое е най-стойностно без да съм прочела всичко, така че стискам зъи и давам нататък... Пък и рядко някоя книга ми е тъпа... Айде, аз отивам да уча.
angya
angya

Брой мнения : 613
Localisation : ф ена гора :Р
Registration date : 06.07.2007

Character sheet
Пол: Женски
Име: Angya
Раса: Върколак

Върнете се в началото Go down

Паулу Коелю Empty Re: Паулу Коелю

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите